Składniki i przyprawy

fissler teaserbild3 fernoestlich 24

Chili w proszku: szeroko używane w kantońskim gotowaniu. Składa się z ziemi, suszonej czerwonej papryki chilli. Możesz zastąpić chilli zamiast płatków.


Chilli pasta: Wykonana z pomidorów, cebuli, chilli, oleju, tamaryndowca, czosnku, cukru, soli, przypraw i octu. Niektóre odmiany zawierają również krewetki. W sklepach azjatyckich dostępne są różne rodzaje.

Proszek 5-przypraw: Specjalna mieszanka przypraw, które znajduje się tylko w chińskiej kuchni. Składa się z goździków, anyżu, pieprzu Sichuan, kopru włoskiego i cynamonu. Używać oszczędnie, ponieważ przeważa nad innymi smakami.


Miso: pasta ze sfermentowanej soi. Jest głównym składnikiem w przygotowaniu japońskich zup, sosów i marynat. Od barwy białej poprzez żółtą i jasno brązową lub brązową i czerwoną.


Mąka ryżowa: dostępne są drobne, średnie i grube odmiany. Używana jako środek wiążący do makaronu, potraw słodkich i pieczywa lub jako powłoka do potraw smażonych i smażonych w głębokim tłuszczu.


Olejek Sambal: pikantna pasta wykonana z posiekanej świeżej papryki chilli z cukrem, solą i octem lub tamaryndowcem. Szeroko stosowana w indonezyjskiej kuchni.


Olej sezamowy: aromatyczny olejek z azjatyckich pestek sezamu. Może być stosowany z innymi olejami w kuchni mieszając podczas smażenia. Jednak jest on zwykle dodawany do potraw po zakończeniu gotowania, ponieważ ma bardzo intensywny smak.


Tofu: Tofu jest wykonana z soi, która została uprzednio namoczona, rozdrobniona, zmieszana z wodą i krótko gotowana w celu uzyskania stałej mieszaniny.


Skórki Gow-gee: okrągłe części ciasta z mąki pszennej i wody. Zwykle używane do potraw na parze.


Wasabi: pasta wykonana z korzenia roślin wasabi. Często nazywany japońskim chrzanem.


Trawa cytrynowa: Jeden z ulubionych składników kuchni tajskiej. Dostępne świeże lub w proszku.
Kontakt

Czy masz jakieś pytania, sugestie lub życzenia w odniesieniu do naszych produktów? Dział Obsługi Klienta Fissler z przyjemnością pomoże.

» kontakt

Znajdź Partnera

Szukasz sprzedawcy produktów Fissler? Tutaj znajdziesz adresy sklepów Fissler w Polsce.


» znajdź partnera