Odpowiednie ustawienie kuchenki

fissler teaserbild3 topfkunde 25

Rekomendacje
Każda kuchenka zachowuje się nieco inaczej podczas gotowania - w zależności od rodzaju kuchenki, płyty i specyficznych cech poszczególnych modeli kuchenek. Są to kuchenki elektryczne z ceramicznymi, halogenowymi lub indukcyjnymi płytami i kuchenki gazowe.

Kuchenki z typowymi palnikami ze stali lub żelaza, które wykorzystują ich wysoką przewodność ciepła do optymalnego utrzymania ciepłoty potraw. Ceramiczne kuchenki mają ceramiczne palniki, których ciepło wytwarzane jest przez napromieniowanie. Halogenowe kuchenki nagrzewają naczynia za pomocą promieniowania podczerwonego. Kuchenki indukcyjne generują zmienne pole magnetyczne, które podgrzewa dno garnka.

Poniższe dane dotyczą wszystkich typów kuchenek:
Do delikatnych i niewielkich ilości żywności należy wybrać niższe ustawienie, a przy większych ilościach wyższą temperaturę. Poniższa tabela przedstawia prawidłowe ustawienia. Znajdziesz więcej informacji w instrukcji obsługi kuchenki.

  1-12 1-9 1-6 1-3
Podgotowywanie, delikatne duszenie 12 9 6 3
Podsmażanie, podgrzewanie 9-12 6-7 4-6 2-3
Gotowanie na wolnym ogniu, na parze, duszenie, moczenie 1-6 1-4 1-3 0.5-1.5
Ogrzewanie posiłków 9 6 4 2
fissler teaserbild5 topfkunde 11

Praktyczne wskazówki.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty gotowania ważne jest idealne dopasowanie garnka do rodzaju kuchenki. W przypadku kuchenek ceramicznych i halogenowych wielkość palnika powinna być tej samej wielkości co podstawa garnka lub mniejsze. Jeśli gotujesz na kuchence gazowej, zawsze umieszczaj naczynia centralnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Przy kuchenkach indukcyjnych naczynia również powinny być umieszczone centralnie na palniku. Garnek i płyta muszą być tej samej wielkości.

Prawidłowe gotowanie.
Potrzeba trochę doświadczenia, żeby znaleźć odpowiednie ustawienie gotowania w taki sposób aby oszczędzić energię. Zawartość garnka powinna dusić się na wolnym ogniu bez wrzenia i tylko trochę pary może uciec z garnka. Jeśli dużo pary ucieka, należy zmniejszyć ogień.

Oszczędzanie energii.
Wykorzystaj dno CookStar na wszystkie rodzaje kuchni w celu rozprowadzenia i utrzymania ciepła, wyłącz kuchenkę zanim potrawy będą całkowicie ugotowane. Wybierz rozmiar naczynia, które odpowiada ilości, którą chcesz gotować, a jeśli to możliwe zawsze gotuj pod przykryciem. Palnik powinien być taki sam jak rozmiar  podstawy naczynia lub mniejszy.
Kontakt

Czy masz jakieś pytania, sugestie lub życzenia w odniesieniu do naszych produktów? Dział Obsługi Klienta Fissler z przyjemnością pomoże.

» kontakt

Znajdź Partnera

Szukasz sprzedawcy produktów Fissler? Tutaj znajdziesz adresy sklepów Fissler w Polsce.


» znajdź partnera